II Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: dziś, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 9.30, 15.45, 17.30 (dla dzieci) i o 19.00.
  2. W środę przypada 14. rocznica nominacji na stolicę metropolitalną w Warszawie Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, a w czwartek dzień jego świętego patrona. Wypraszajmy dla naszego Arcybiskupa dar Bożego błogosławieństwa, przyzywając opieki Matki Zbawiciela i św. Kazimierza.
  3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek o 17.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie. W piątek zachęcamy do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień fatimskich po Mszy świętej o 9.00.
  4. W dzisiejszą niedzielę naszą modlitwą i ofiarą wspieramy Dzieło pomocy misjonarzom „Ad gentes”. Po każdej Mszy świętej przy wyjściu z kościoła przedstawiciele parafialnego Caritas zbierać będą ofiary do puszek na ten cel.
  5. W ciągu całego Wielkiego Postu zachęcamy też do modlitwy w kościołach stacyjnych Warszawy. Szczegółowy plan przy wyjściu ze świątyni.
  6. Od przyszłej niedzieli, tj. 7 do 10 marca, pod hasłem „Być bliżej Ciebie chcę” rozpoczniemy rekolekcje parafialne. Wygłosi je ks. Sebastian Łagódka. Nauki rekolekcyjne na każdej Mszy świętej, a od poniedziałku do środy na Mszach o godz. 9.00, 15.00 i 18.30. Rekolekcje akademickie w dniach 28–30 marca wygłosi o. Wojciech Jędrzejewski OP.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane dzisiaj na tacę, na kontynuację remontu elewacji naszego kościoła. Przygotowujemy się do malowania i montażu nowej iluminacji odnowionej wieży zachodniej i prac na drugiej wieży.
  8. Zachęcamy też do nabywania i lektury prasy katolickiej: gazetki parafialnej Nasz Zbawiciel i Tygodnika Idziemy.