VI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. O 18.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe.
  2. Dziś w polskim Kościele rozpoczynamy 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także podejmowania wyrzeczeń w intencji nawrócenia grzeszników.
  3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu. To święty czas nawrócenia i odnowienia swojej relacji do Boga. Msze święte w Środę Popielcową o 6.30, 7.00, 7.30, 8.00, 9.00, 10.00, 12.00, 15.00, 17.00 i 18.30. Spowiedź i posypanie głów popiołem podczas każdej Mszy świętej. Droga Krzyżowa po Mszy o 15.00, a Gorzkie Żale po Mszy o 18.30. W tym dniu obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły – możemy zjeść jeden posiłek do syta. Kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: w każdą niedzielę nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 9.30, 15.45, 17.45 (dla dzieci) i o 19.00.
  5. Zachęcamy, by dobrze wykorzystać tegoroczny Wielki Post przede wszystkim przez gorliwość w życiu sakramentalnym. W tym celu na ten czas, od czwartku wydłużamy popołudniowy dyżur spowiedniczy – od poniedziałku do piątku spowiedź w naszym sanktuarium na wszystkich Mszach świętych i od 15.00 do 19.00. Rekolekcje parafialne w dn. 7–10 marca wygłosi ks. Sebastian Łagódka, a rekolekcje akademickie w dniach 28–30 marca o. Wojciech Jędrzejewski OP.
  6. W ciągu całego Wielkiego Postu zachęcamy też do modlitwy w kościołach stacyjnych. Ten zwyczaj pojawił się w Warszawie kilka lat temu, a nawiązuje do wielowiekowej, rzymskiej tradycji modlitwy, wyrażającej wspólnotowy charakter wielkopostnego przygotowania. Papież w kolejnych dniach Wielkiego Postu nawiedza i modli się w różnych kościołach Wiecznego Miasta. Podobnie i my jesteśmy zaproszeni do pielgrzymowania po wybranych kościołach Stolicy i trwania na modlitwie z naszym Arcybiskupem Metropolitą. Szczegółowy plan przy wyjściu ze Świątyni.
  7. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na nasze seminarium duchowne. W związku z tym tacę na prace renowacyjne w naszym kościele będziemy zbierać w ostatnią niedzielę lutego.
  8. Narzeczonych i pary rozeznające swoje powołanie małżeńskie zapraszamy na Kurs Przedmałżeński. Obejmuje on cykl 10 spotkań w piątki o godz. 17.30, trzy spotkania w Poradni Rodzinnej oraz skupienie dla narzeczonych na zakończenie kursu. Pierwsze spotkanie 19 lutego o 17.30 w dolnym kościele. Zapisy przez naszą stronę internetową.