III Niedziela Wielkanocy | Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy XIII Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął, a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie” (J 6, 35). Nawiązują one do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii jako Wieczerzy Pańskiej. Zachęcamy, by w tym tygodniu częściej znajdować okazję do lektury i medytacji Słowa Bożego.
  2. O 18.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe.
  3. Przy wyjściu z kościoła można zapisać się na dyżur adoracyjny Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Zbawiciela. Zapisy dotyczą godzin w ciągu dnia – od 10.00 do 14.30.
  4. W czwartek o 19.30 rozpocznie się ostatni przed wakacjami kurs przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Zapisy przez formularz na naszej stronie internetowej.
  5. W piątek przypada Uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Za jego przyczyną będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium duchownego.
  7. Msza święta w intencji rodzin oraz matek pragnących i oczkujących potomstwa za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Molla odbędzie się także w przyszłą niedzielę o 11.30.