IV Niedziela Wielkanocy | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Prośmy Boga o nowe powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza z naszej wspólnoty parafialnej.
  2. O 18.00 zapraszamy dziś na Nieszpory Niedzielne.
  3. Przy kaplicy Matki Zbawiciela można zapisać się na trwający w niej dyżur adoracyjny Najświętszego Sakramentu. Zapisy dotyczą godzin w ciągu dnia – od 10.00 do 14.30. Chcemy wspólnie zadbać, by zawsze była choć jedna osoba, która będzie trwać na tej modlitwie.
  4. W środę przypada 28. dzień miesiąca. Zapraszamy na Mszę świętą o 18.30 w intencji o dobre przygotowanie i błogosławione owoce beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Z radością informujemy, że w mijającym tygodniu, Kardynał Kazimierz Nycz ogłosił, iż uroczystość ta odbędzie się 12 września tego roku w Warszawie.
  5. W czwartek przypada Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła – patronki Europy. Tego dnia będziemy obchodzić także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej, modląc się za wszystkich kapłanów, którzy zginęli w czasie walk wojennych, w ramach prześladowań i w obozach koncentracyjnych.
  6. W sobotę rozpoczniemy miesiąc maj – czas szczególnie poświęcony Matce Bożej. Nabożeństwo majowe codziennie o 18.00. Z racji Pierwszej Soboty Miesiąca po Mszy świętej o 9.00 nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich.
  7. Parafialny Zespół Caritas dziękuje wszystkim dobroczyńcom. Dochody ze sprzedaży świec wielkanocnych pozwoliły na doręczenie paczek świątecznych najbardziej potrzebującym. W informatorach Parafialnego Zespołu Caritas publikujemy bieżące informacje z naszej działalności. Informatory znajdują się na stoliku z prasą. Zainteresowanie naszą działalnością i wsparcie pomoże zwiększyć zakres niesionej pomocy.