XXVII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś podczas Mszy świętej o 11.30 do naszej Parafii zostaną wprowadzone relikwie bł. Elżbiety Czackiej. W ostatni piątek kard. Kazimierz Nycz wprowadził już relikwie bł. Stefana Wyszyńskiego. Na dziękczynienie za dar relikwii nowych błogosławionych zapraszamy w piątek o 19.15 w kaplicy Matki Zbawiciela.
  2. Także dzisiaj o 13.00 zapraszamy na Mszę świętą z racji święta patronalnego i Jubileuszu 800-lecia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, a o 20.30 Mszę inaugurującą nowy rok formacyjny w Duszpasterstwie Akademickim Sandał.
  3. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. O 17.45 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe z procesją eucharystyczną.
  4. Różaniec w październiku codziennie o 17.45. W poniedziałek i czwartek na nabożeństwa szczególnie zapraszamy dzieci. Doroczna procesja różańcowa odbędzie się w przyszłą niedzielę. Intencje na procesję można składać do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
  5. Jutro przypada Wspomnienie Św. Franciszka z Asyżu, a we wtorek Wspomnienie Św. Faustyny Kowalskiej.
  6. W tym tygodniu pierwszy czwartek miesiąca. Msza w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie o 17.00.
  7. Także w czwartek przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Uroczysta Msza święta w intencji wspólnoty Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej również o 17.00. Po Mszy nabożeństwo różańcowe i agapa w domu parafialnym.
  8. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli oraz do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto. Odbędzie się ona w przyszłą sobotę. Zapisy u ks. Michała.
  9. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić XXI Dzień Papieski. Jak co roku stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia będą zbierać ofiary celem wsparcia zdolnej, ale niezamożnej młodzieży.
  10. Młodzież, która chce rozpocząć w tym roku kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania, prosimy o zgłoszenie się do ks. Macieja lub w kancelarii parafialnej. Kurs dla osób dorosłych rozpocznie się 14 października o 19.30 – zgłoszenia przez formularz na stronie internetowej naszej Parafii.
  11. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o 17.30. Pierwsze spotkanie 15 października. Zapisy przez stronę internetową Parafii.