IV Niedziela Wielkiego Postu | Ogłoszenia parafialne

1. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: dziś, jak w każdą niedzielę Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną o 17.30. W piątki zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej na nabożeństwach Drogi Krzyżowej o 9.30, 15.45, 17.45 (dla dzieci) i o 19.00.
  2. Przy wyjściu z kościoła rozprowadzane są świece na stół wielkanocny. Składane ofiary zostaną przeznaczone na duszpasterstwo dzieci naszej Parafii i pomoc potrzebującym.
  3. W ostatnim czasie zreorganizowany został nasz Parafialny Oddział Caritas. Przy wyjściu z kościoła można uzyskać szczegółowe informacje, a także zadeklarować chęć pomocy jako wolontariusz lub zgłosić osobę zamieszkującą teren naszej Parafii, która potrzebuje pomocy.
  4. W piątek przypada Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP. Tego dnia szczególnie zachęcamy do modlitwy w naszym Sanktuarium, w którym jeden z ołtarzy jest dedykowany Opiekunowi Świętej Rodziny. Msze święte jak w dzień powszedni. Na Mszę świętą o 15.00 przyjmujemy intencje zbiorowe w zakrystii i kancelarii. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W dniach poprzedzających uroczystość nowenna do św. Józefa codziennie po Mszy świętej o 9.00.
  5. Także 19 marca rozpocznie się Tydzień Modlitw o Ochronę Życia, który zakończy się 25 marca – w Uroczystość Zwiastowania NMP. Zachęcamy w tym czasie szczególnie do modlitwy w intencji odpowiedniej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
  6. W ciągu całego Wielkiego Postu zachęcamy do modlitwy w kościołach stacyjnych Warszawy. Szczegółowy plan przy wyjściu ze świątyni.
  7. W dniach 28–30 marca odbędą się w naszej Parafii rekolekcje akademickie pod hasłem „Ocaleni przez Płomień”. Wygłosi je o. Wojciech Jędrzejewski OP.