Rocznica poświęcenia kościoła | Ogłoszenia parafialne

1. O 17.45 zapraszamy dziś na ostatnie październikowe nabożeństwo różańcowe.
  2. Jutro, w poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Wszystkich Świętych, a we wtorek – Dzień Zaduszny. 1 listopada Msze święte według porządku niedzielnego, a 2 listopada według porządku powszedniego. 1 i 2 listopada o 17.30 procesja żałobna, a po niej Msza za zmarłych. Intencje na te procesje, jak i wypominki roczne, które odczytujemy w każdą niedzielę o 9.30, można składać u księży przy wyjściu z kościoła, w zakrystii lub w kancelarii. Przy ołtarzu św. Ekspedyta stoi puszka do której można składać intencje na wypominki jednorazowe odczytywane w listopadzie w czasie modlitwy różańcowej o 17.45.
  3. W związku z trwającą wciąż epidemią Penitencjaria Apostolska wydała dekret wydłużający okres możliwości uzyskania odpustu za zmarłych na cały listopad. Osoby starsze i chore mogą uzyskać odpust nie opuszczając domu, ale pozostając w duchowej łączności z Kościołem. Osoby, które mogą pobożnie nawiedzić cmentarz, powinny uczynić to w ciagu ośmiu, dowolnie wybranych dni w miesiącu. Pozostałe warunki odpustu: brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet lekkiego, modlitwa za zmarłych oraz odbycie spowiedzi sakramentalnej i przyjęcie Komunii Świętej.
  4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek Msza w intencji kapłanów posługujących w naszej Parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne o 17.00. W piątek zachęcamy do odbycia spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej, a w sobotę zapraszamy na nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich po Mszy o 9.00.