X Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś w naszej Archidiecezji obchodzimy XIV Święto Dziękczynienia. Przy wyjściu z kościoła można złożyć do puszki ofiarę, która będzie przeznaczona na dokończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie.
  2. Dziś i w kolejne dni dawnej Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na Nieszpory Eucharystyczne z nabożeństwem czerwcowym codziennie o 17.45. W czwartek – na zakończenie oktawy – błogosławieństwo wianków podczas Mszy świętej o 18.30.
  3. We wtorek przypada Wspomnienie Św. Jadwigi, królowej, a w środę – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Archikatedralnej w Warszawie.
  4. W piątek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 17.45 nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna. Ponadto z racji 100. rocznicy poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa wspólnie odnowimy ten akt, jeszcze raz poświęcając Naród Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Tego dnia nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  5. W sobotę przypada Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  6. W przyszłą niedzielę przypada 22. rocznica koronacji wizerunku Matki Zbawiciela przez św. Jana Pawła II. Msza dziękczynna za to wydarzenie, z prośbą o dalszą opiekę Matki Zbawiciela dla Parafian i Przyjaciół Zbawiciela o 13.00. O 17.30 zapraszamy na dziękczynną procesję różańcową.
  7. Także w przyszłą niedzielę o 18.30 odbędzie się Msza święta prymicyjna księży neoprezbiterów: Jana Elczyka i Karola Oknińskiego, związanych z naszą grupą pielgrzymkową Biało-Żółtą.