XII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego codziennie o 18.00.
  2. W środę przypada Dzień Ojca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych ojców żyjących i zmarłych podczas Mszy świętej o 15.00 i w czasie nabożeństwa do św. Józefa po Mszy.
  3. W czwartek będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. To zarazem dzień imienin Księdza Infułata Jana Miazka – przez orędownictwo Świętego Patrona wypraszajmy dostojnemu Solenizantowi potrzebne łaski.
  4. W piątek o 8.00 zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i wychowawców na uroczystą Mszę świętą na zakończenie roku szkolnego. Będziemy dziękować za mijający rok i prosić o błogosławieństwo Boże na czas wakacji. Zachęcamy też, by przed wakacyjnymi wyjazdami skorzystać z sakramentu spowiedzi.
  5. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od 36 lat pielgrzymuje do Częstochowy z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną zaprasza na pielgrzymi szlak w dniach 5-14 sierpnia. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr. W przyszłą niedzielę pielgrzymi będą przyjmować intencje, w których modlić się będą podczas rekolekcji w drodze. Przeprowadzą też kwestę ofiar, które będą przeznaczone na zakup produktów spożywczych na czas pielgrzymowania.
  6. Zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz odwołał udzieloną dyspensę od udziału w Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Zachęcamy, by zachowując środki ostrożności, wracać do stałej praktyki sakramentalnej.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy uwadze najnowszy numer biuletynu parafialnego „Nasz Zbawiciel”, który jest dostępny przy ołtarzu św. Ekspedyta.