XIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Nabożeństwa ku czci Serca Jezusowego do końca czerwca codziennie o 18.00.
  2. W poniedziałek przypada 28. dzień miesiąca – podczas Mszy świętej o 18.30 będziemy modlić się o błogosławione owoce beatyfikacji Stefana kardynała Wyszyńskiego.
  3. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. To zarazem dzień imienin posługującego w naszej Parafii ks. Piotra – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach. Ofiary składane tego dnia na tacę będą przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego w ramach tzw. „Daniny Świętego Piotra”. W sobotę przypada zaś Święto Św. Tomasza Apostoła.
  4. W tym tygodniu będziemy obchodzić też pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca. W czwartek Msza w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii o 8.00. W piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. Tego dnia dodatkowa Msza święta o 17.00. W sobotę nabożeństwo według objawień fatimskich po Mszy o 8.00.
  5. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta, która od 36 lat pielgrzymuje do Częstochowy z Warszawską Akademicką Pielgrzymką Metropolitalną zaprasza na pielgrzymi szlak w dniach 5-14 sierpnia. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii pielgrzymi przyjmują intencje, w których modlić się będą podczas rekolekcji w drodze. Przeprowadzają też kwestę ofiar, które będą przeznaczone na zakup produktów spożywczych na czas pielgrzymowania.
  6. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na XXVIII Ogólnopolską Pielgrzymkę Franciszkańską na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 24 lipca. Szczególną okazją do pielgrzymowania jest dziękczynienie za 800 lat istnienia III Zakonu Świętego Franciszka. Z grupą będzie pielgrzymował Ksiądz Proboszcz – opiekun wspólnoty FZŚ w naszej Parafii. Szczegółowe informacje i zapisy przy wyjściu z kościoła.
  7. Przypominamy, że zgodnie z decyzją Konferencji Episkopatu Polski, Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz odwołał udzieloną dyspensę od udziału w Mszy świętej w niedziele i święta nakazane. Zachęcamy, by zachowując środki ostrożności, wracać do stałej praktyki sakramentalnej.
  8. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domów. Od jutra do końca sierpnia nie będzie w naszym Sanktuarium Mszy świętych w dni powszednie o 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu tylko podczas Mszy świętych, a kancelaria parafialna będzie czynna jedynie po południu – od 16.00 do 18.00.