XXII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. O 18.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. We wtorek obchodzimy 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. W tym dniu Msza święta w intencji wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny o 17.00.
  3. Tego dnia przypada także wspomnienie bł. Bronisławy. W dniu imienin śp. Księdza Prałata Bronisława Piaseckiego polecać będziemy naszego długoletniego Proboszcza Dobremu Bogu na Mszy świętej o 18.30.
  4. Dzieci i młodzież, dyrekcje szkół, nauczycieli i wychowawców, rodziców i dziadków zapraszamy na Msze święte z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego – 1 września lub według porządku podanego w szkołach. Przypominamy też rodzicom o trosce o wychowanie religijne swoich dzieci poprzez udział w katechezie szkolnej i niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o 11.30 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych.
  6. W naszej parafii trwają 33-dniowe rekolekcje przygotowujące do beatyfikacji Sług Bożych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Rozważania są prowadzone od poniedziałku do piątku po Mszy świętej o 15.00, w sobotę po Mszy o 9.00, a w niedziele po Mszy o 10.00. Od 3 do 11 września po Mszach o 18.30, a w przyszłą niedzielę o 18.00, przeżywać będziemy nowennę przed beatyfikacją.
  7. Od 1 września wracamy do zwykłego porządku odprawiania Mszy świętych: w dni powszednie powracają Msze o 9.00 i 17.00. Spowiedź podczas każdej Mszy świętej. Kancelaria parafialna czynna będzie także przed południem w godz. 9.30–11.00.
  8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlimy się w intencji powołanych do służby Bożej i o nowe święte powołania z naszej parafii. W piątek zachęcamy do spowiedzi, szczególnie dzieci i młodzież na początek roku szkolnego. W sobotę po Mszy świętej o 9.00 nabożeństwo adoracyjne według objawień fatimskich.
  9. Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. Decyzją Księdza Kazimierza Kardynała Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
  10. 5 września rozpocznie się XII Warszawski Festiwal Organowy ORGANY ŚRÓDMIEŚCIA. W przyszłą niedzielę o 19.30 zainauguruje go w naszym kościele Piotr Wilczyński. Wstęp wolny.
  11. Akcja Katolicka rozprowadza przy wyjściu z kościoła plakaty, którymi będzie można udekorować okna podczas beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz pięknie wydane książki ukazujące postać kardynała, od nauczyciela po męża stanu.
  12. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Szczególnie polecamy uwadze Tygodnik „Idziemy”, w którym znajdziemy obszerny artykuł nt. znajdującego się w prezbiterium naszej świątyni obrazu „Wizja Św. Augustyna” autorstwa Michaela Willmanna.
  13. Powracającym z wakacji życzymy bezpiecznego powrotu do domu. Na początku roku szkolnego życzymy nauczycielom oraz dzieciom i młodzieży oraz ich rodzicom błogosławieństwa Bożego i wszelkiej pomocy Matki Zbawiciela. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.