XXIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiaj o 17.45 zapraszamy na nabożeństwo z racji I niedzieli miesiąca połączone z nowenną przed beatyfikacją Sług Bożych: kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
  2. Trwające 33-dniowe rekolekcje zakończą się 8 września w Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny aktem oddania. Rozważania są prowadzone po Mszy świętej o 15.00.
  3. Wspólnota Żywego Różańca zaprasza w piątek po Mszy o 18.30 na czuwanie modlitewne przed beatyfikacją.
  4. Akcja Katolicka rozprowadza przy wyjściu z kościoła plakaty, którymi będzie można udekorować okna podczas beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz pięknie wydane książki ukazujące postać kardynała, od nauczyciela po męża stanu.
  5. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią, wiele osób będzie oglądać transmisję z uroczystości beatyfikacji poprzez media. Do takiego udziału, we wspólnocie Kościoła zapraszamy do naszego sanktuarium. Dzięki przygotowanemu we wnętrzu świątyni telebimie uczestniczyć będziemy w uroczystościach o 12.00. Będzie można w ich trakcie przyjąć Komunię świętą. Z tego powodu nie będzie Mszy świętych o 11.30 i 13.00.
  6. W przyszłą niedzielę rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Z tej racji przypominamy rodzicom o obowiązku wychowania religijnego swoich dzieci poprzez udział w katechezie szkolnej oraz niedzielnej i świątecznej Eucharystii.
  7. Wobec trudnej sytuacji panującej w Afganistanie i dużej liczby uchodźców, Caritas Polska organizuje konkretną pomoc dla poszkodowanych przebywających na terenie naszego kraju. Decyzją Księdza Kazimierza Kardynała Nycza Archidiecezja Warszawska włącza się w dzieło pomocy uchodźcom z Afganistanu. Dzisiaj po wszystkich Mszach świętych odbędzie się zbiórka do puszek na ten cel.
  8. Rozpoczyna się dziś XII Warszawski Festiwal Organowy „Organy Śródmieścia”Koncertem o 19.30 zainauguruje go dziś w naszym kościele Piotr Wilczyński. Wstęp wolny. Szczegóły na plakacie.
  9. W przyszłą niedzielę taca przeznaczona będzie na nasze Seminarium Duchowne.
  10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.