XXIV Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś niedziela beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych: Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Uroczysta Msza święta odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, będzie jej przewodniczył Legat Papieski – Kardynał Marcello Semeraro, Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Z powodu ograniczeń związanych z pandemią nie wszyscy będą mogli uczestniczyć w beatyfikacji w Wilanowie. Uroczystość będzie jednak transmitowana przez media. W naszym kościele będziemy mogli wspólnie obejrzeć transmisję na telebimie. Transmisja rozpocznie się o 12.00. Po jej zakończeniu będzie możliwość przyjęcia Komunii Świętej. W związku z tym wydarzeniem nie będzie dziś Mszy świętych o 11.30 i 13.00.
  2. O 18.00 zapraszamy dziś na nabożeństwo różańcowe, podczas którego będziemy modlić się o obfite owoce dzisiejszej beatyfikacji.
  3. Także dziś rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz XI Tydzień Wychowania pod hasłem „W blasku ojcostwa”. Przy tej okazji przypominamy rodzicom i opiekunom o obowiązku wychowania religijnego swoich dzieci szczególnie przez udział w katechezie szkolnej oraz niedzielnej i świątecznej Mszy świętej.
  4. Jutro, w poniedziałek 13-ty dzień miesiąca. Po Mszy świętej o 18.30 zapraszamy na procesję różańcową i czuwanie – nasze dziękczynienie za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.
  5. We wtorek będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, którego relikwie znajdują się w Kaplicy Matki Zbawiciela. W środę przypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, a w sobotę – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona Polski.
  6. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na fundusz remontowy.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.
  8. W zeszły czwartek, po długiej chorobie zmarł śp. Biskup Marian Duś. Przeżył 83 lata, w tym w kapłaństwie 53 i w biskupstwie 35. W latach 1986–2013 był biskupem pomocniczym naszej archidiecezji. Pogrzeb śp. Biskupa Mariana odbędzie się w najbliższy wtorek o 11.00 w Świątyni Opatrzności Bożej, gdzie nastąpi także pochówek. Prośmy wspólnie o dar życia wiecznego dla śp. Biskupa Mariana. Wieczny odpoczynek…