XXVI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. O 18.00 zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne.
  2. Do 3 października będzie trwała nowenna do św. Franciszka z Asyżu – modlitwa codziennie podczas Mszy świętej o 15.00. W przyszłą niedzielę z okazji wspomnienia Świętego i Jubileuszu 800-lecia istnienia Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zapraszamy na uroczystą Mszę świętą o 13.00. Na zakończenie Mszy podzielimy się pobłogosławionym chlebem, a następnie odbędzie się spotkanie braterskie.
  3. W środę będziemy obchodzić Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. To również dzień imienin Księży Biskupów Pomocniczych naszej archidiecezji: Michała Janochy i Rafała Markowskiego, a także posługującego w naszej parafii ks. Michała Gąsiorowskiego. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.
  4. W piątek przypada Wspomnienie Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, którą w sposób szczególny czcimy w naszym kościele, a w sobotę Wspomnienie Św. Aniołów Stróżów.
  5. W tym tygodniu pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek zachęcamy do spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich po Mszy o 9.00.
  6. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc szczególnie poświęcony modlitwie różańcowej. Nabożeństwo codziennie o 17.45. W poniedziałki i czwartki zapraszamy na nie szczególnie dzieci. Doroczna procesja różańcowa odbędzie się 10 października. Intencje na procesję można składać do puszki przy ołtarzu św. Antoniego.
  7. Także w najbliższy piątek, 1 października o 8.00 zapraszamy na uroczystą Mszę świętą inaugurującą nowy rok akademicki Politechniki Warszawskiej. Mszy z udziałem Władz Uczelni będzie przewodniczył kard. Kazimierz Nycz. W czasie Mszy do naszej Parafii zostaną wprowadzone relikwie bł. kard. Stefana Wyszyńskiego – do wspólnej modlitwy zachęcamy członków wszystkich grup parafialnych, Parafian i Przyjaciół Zbawiciela.
  8. W przyszłą niedzielę podczas Mszy świętej o 11.30 będziemy gościć siostry Franciszkanki Służebnice Krzyża. Opowiedzą o bł. Matce Elżbiecie Czackiej i założonym przez nią Ośrodku Dla Niewidomych w podwarszawskich Laskach. Po Mszy odbędzie się spotkanie z siostrami i ich podopiecznymi.
  9. Msza inaugurująca nowy rok formacyjny w Duszpasterstwie Akademickim Sandał odbędzie się także w przyszłą niedzielę o 20.30. Po Mszy prezentacja grup działających w duszpasterstwie. Zapraszamy wszystkich studentów związanych już z DA, ale też poszukujących miejsca rozwoju – zwłaszcza studentów I roku.
  10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium Bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Zuzeli – miejscu narodzin i dzieciństwa przyszłego Prymasa Tysiąclecia oraz do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto k/Wyszkowa. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę, 9 października. Zapisy u ks. Michała.
  11. W czwartek, 14 października o 19.30 rozpocznie się kurs do bierzmowania dla osób dorosłych. Zgłoszenia przez formularz na stronie internetowej naszej Parafii.
  12. Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o 17.30. Pierwsze spotkanie w piątek, 15 października. Zapisy przez stronę internetową Parafii.