Zesłanie Ducha Świętego | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejsza Uroczystość kończy Okres Wielkanocny. Jutro rozpoczniemy Okres Zwykły w roku liturgicznym. Przypominamy o obowiązku wielkanocnej Komunii Świętej, którą powinniśmy przyjąć – po odpowiednim przygotowaniu w sakramencie spowiedzi – do przyszłej niedzieli.
  2. Nabożeństwa majowe dziś i przez cały tydzień o 18.00.
  3. Jutro, w poniedziałek będziemy obchodzić Święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, a w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana – pamietajmy tego dnia w modlitwach o kapłanach posługujących w naszej Parafii, a także prośmy wspólnie o nowe powołania kapłańskie.
  4. W środę będziemy obchodzić Dzień Matki. Zachęcamy do modlitewnej pamięci o naszych Mamach żyjących i zmarłych. Szczególnie zapraszamy na Mszę świętą o 18.30, w której nasze Mamy będziemy polecać Bogu przez orędownictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  5. W piątek przypada 40. rocznica śmierci Czcigodnego Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. O 18.30 zapraszamy na Mszę świętą w intencji o obfite owoce jego beatyfikacji, która została zaplanowana na 12 września.
  6. W sobotę, 29 maja o 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej grupie diakonów naszej Archidiecezji zostanie udzielony sakrament święceń prezbiteratu. Otoczmy naszą modlitwą przyszłych neoprezbiterów, wypraszając im dar Bożego błogosławieństwa w posłudze kapłańskiej i opiekę Matki Zbawiciela.
  7. Przy kaplicy Matki Zbawiciela można zapisać się na trwający w niej dyżur adoracyjny Najświętszego Sakramentu. Zapisy dotyczą godzin w ciągu dnia – od 10.00 do 14.30. Chcemy wspólnie zadbać, by zawsze była choć jedna osoba, która będzie trwać na tej modlitwie.