III Niedziela Wielkanocy | Ogłoszenia parafialne

1. Rozpoczynamy dziś XIV Tydzień Biblijny, którego motywem przewodnim są słowa: „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Nawiązują one do tematu roku duszpasterskiego Kościoła w Polsce, w którym rozważa się tajemnicę Eucharystii w kontekście trzech darów Zmartwychwstałego: pokoju, posłannictwa i świadectwa. Zachęcamy, by w tym tygodniu częściej znajdować okazję do lektury i medytacji Słowa Bożego.
  2. O 17.45 zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe i procesję eucharystyczną z racji Pierwszej Niedzieli Miesiąca. Nabożeństwa majowe w tygodniu codziennie o 18.00.
  3. We wtorek będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Uroczystość ta nawiązuje do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 roku, ślubów króla Jana Kazimierza – powierzenia królestwa opiece Matki Najświętszej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Święto wyraża wiarę narodu w szczególną opiekę Bożą, jakiej Polacy doświadczali i doświadczają za pośrednictwem Maryi. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Msze święte w naszym maryjnym sanktuarium według porządku niedzielnego.
  4. W poniedziałek i we wtorek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
  5. W piątek w liturgii Kościoła przypada Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba.
  6. W tym tygodniu także Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne o 17.00. W piątek zachęcamy do skorzystania z sakramentu spowiedzi i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej. W sobotę nabożeństwo adoracyjne według Objawień Fatimskich po Mszy świętej o 9.00.
  7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na seminarium duchowne.
  8. Także w przyszłą niedzielę o 19.30 zapraszamy na koncert „Oratorium Sacrum Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla w wykonaniu Chóru Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego i solistów pod dyrekcją Witolda Błaszczyka. Wstęp wolny.