IV Niedziela Wielkanocna | Ogłoszenia parafialne

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o powołania do służby w Kościele. Szczególnie prośmy o nowe powołania kapłańskie w naszej archidiecezji. Polecajmy też Bogu 11 kleryków naszego seminarium duchownego, którzy przyjmą święcenia w stopniu diakonatu w przyszłą sobotę i 13 diakonów, którzy otrzymają święcenia w stopniu prezbiteratu 28 maja.
  2. Dziś i przez cały tydzień zapraszamy na nabożeństwa majowe o 18.00.
  3. Także dziś o 19.30 zapraszamy na koncert „Oratorium Sacrum Mesjasz” Jerzego Fryderyka Haendla w wykonaniu Chóru Komorowskiego Towarzystwa Śpiewaczego i solistów pod dyrekcją Witolda Błaszczyka.
  4. Jutro, w poniedziałek będziemy obchodzić Uroczystość Św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski i naszej archidiecezji.
  5. W piątek, 13 maja przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej. Uroczysta Msza święta ku czci Matki Najświętszej o 18.30. Po niej procesja różańcowa i adoracja Najświętszego Sakramentu do 21.00 – nasze dziękczynienie za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.
  6. W sobotę w Kościele powszechnym przypada Święto Św. Macieja, apostoła. To dzień imienin naszego wikariusza – ks. Macieja Kuleszy. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
  7. Tego dnia w Warszawie będziemy obchodzić Uroczystość NMP Łaskawej – głównej Patronki stolicy. W naszym Sanktuarium zaś podczas Mszy świętych o 11.00 i 13.00 odbędą się uroczystości przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.
  8. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na pielgrzymkę do Lasek – miejsca związanego z posługa niewidomym bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej oraz bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Wyjazd autokarem w sobotę, 28 maja o 9.00, powrót w godzinach popołudniowych. Koszt 30 zł. Zapisy po Mszy świętej, przy wyjściu z kościoła.
  9. Duszpasterstwo Akademickie Sandał zaprasza narzeczeństwa i młode małżeństwa na dedykowane rekolekcje, które odbędą się w dniach 10–12 czerwca w Żdżarach. Szczegółowych informacji udziela ks. Piotr.