VI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Przeżywamy dziś w naszej parafii wizytację kanoniczną. Wizytacja  biskupa w parafii jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Podczas wizytacji, biskup poznaje charakterystykę miejscowego Kościoła, życie religijne parafii, przebieg katechizacji, oraz zapoznaje się z innymi formami duszpasterstwa występującymi w parafii. Naszą parafię wizytuje bp Michał Janocha.
  2. O 17.30 zapraszamy dziś na procesję różańcową – nasze dziękczynienie za koronację wizerunku Matki Zbawiciela.
  3. Jutro, w poniedziałek przypada Święto Św. Cyryla i Metodego, patronów Europy.
  4. W czwartek zapraszamy na Mszę świętą w intencji o owoce trwającego synodu, a po niej na otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie synodalne w domu parafialnym.
  5. Działająca w naszej parafii wspólnota Żywego Różańca zaprasza do modlitwy o pokój w Polsce i na całym świecie w formie Nieustannego Różańca w dniach 14–20 lutego. Modlimy się na różańcu przez jedną, wybraną przez siebie godzinę w dogodnym dla siebie miejscu. Zapisy przy wyjściu z kościoła.
  6. Wszystkich pragnących odnaleźć i pogłębić swoją wiarę zapraszamy na katechezy dla dorosłych i młodzieży. Spotkania odbywają się w poniedziałki i czwartki o 19.30 w dolnym kościele.
  7. Ofiary składane na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na fundusz remontowy.

HARMONOGRAM WIZYTACJI KANONICZNEJ W DNIU 13 LUTEGO 2022

10.30 – spotkanie z Radą Duszpasterską.
11.30 – przywitanie Księdza Biskupa. Msza święta. Po Modlitwie po Komunii Świętej sprawozdania składają przedstawiciele grup: ministrantów, scholi dziecięcej „Aniołki Zbawiciela”, bielanek i Wspólnoty Rodziców.
13.00 – Msza święta pod przewodnictwem bpa Michała Janochy. Po Modlitwie po Komunii Świętej sprawozdania składają przedstawiciele grup: Odnowy w Duchu Świętym, Parafialnego Zespołu Caritas, Chóru Tibi Domine, Poradni Rodzinnej.
15.00 – Msza święta. Po Modlitwie po Komunii Świętej sprawozdania składają przedstawiciele grup: Akcji Katolickiej, Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, Żywego Różańca i Eucharystycznej Wspólnoty Dzieci Maryi.
Lustracja kancelarii i budynków parafialnych.
Spotkania indywidualne z księżmi.
Nawiedzenie kaplicy i spotkanie z SS. Serafitkami.
18.30 – Msza święta. Po Modlitwie po Komunii Świętej sprawozdania składają przedstawiciele grup: Neokatechumenatu, Oazy, Wspólnoty Solo Dios Basta, Duszpasterstwa Akademickiego, Kręgu Biblijnego Ruah.