Wizytacja kanoniczna

W dniach 13–14 lutego odbyła się w naszej parafii wizytacja kanoniczna, którą przeprowadził bp Michał Janocha – biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej.

Wizytacja  biskupa w parafii jest czynnością apostolską, pasterską. Biskup jako następca apostołów, i jak niegdyś oni sami, odwiedza parafię, by spotkać się z wiernymi wspólnie przeżywać radość chrześcijańskiej wiary. Podczas wizytacji, biskup poznaje charakterystykę miejscowego Kościoła, życie religijne parafii, przebieg katechizacji, oraz zapoznaje się z innymi formami duszpasterstwa występującymi w parafii.

Biskup Michał został przywitany podczas Mszy świętej o 11:30 – przy wejściu do świątyni oddał cześć relikwiom Krzyża Świętego i w symbolicznym geście otrzymał od Księdza Proboszcza Roberta Strzemiecznego klucze do naszego kościoła. Ksiądz Biskup przewodniczył Mszy świętej o 13.00. Po poszczególnych Mszach, członkowie zespołów parafialnych składali sprawozdania z działalności grup.

Ksiądz Biskup w czasie wizytacji spotkał się także z SS. Serafitkami, SS. Felicjankami i OO. Oblatami. Odbyły się także indywidualne rozmowy z księżmi posługującymi w naszej parafii oraz Radą Parafialną.