XVI Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz.18.00 zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.

2. W piątek przypada Święto Św. Marii Magdaleny, a w sobotę Święto Św. Brygidy – patronki Europy.

3. W przyszłą niedzielę z ustanowienia papieża Franciszka, przeżywać będziemy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Pamiętajmy o Seniorach w naszych modlitwach i otaczajmy ich szczególną troską.

4. W związku ze Wspomnieniem Św. Krzysztofa, które przypada w poniedziałek 25 lipca, obchodzić będziemy dzień automobilistów, motocyklistów i kierowców pojazdów mechanicznych. Możliwość poświęcenia pojazdów po Mszach świętych w przyszłą niedzielę, po uprzednim zgłoszeniu w zakrystii lub kancelarii parafialnej.

5. Franciszkański Zakon Świeckich zaprasza na XXIX Ogólnopolską Pielgrzymkę Franciszkańską na Jasną Górę, która odbędzie się w sobotę 23 lipca. Koszt wyjazdu to 70 zł. Szczegółowe informacje na tablicy w gablocie FZŚ. Wyjazd o godz. 5.30, autokar będzie podstawiony na Al. Wyzwolenia.

6. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta zaprasza na pielgrzymi szlak na Jasną Górę w dniach 5-14 sierpnia. W zakrystii można jeszcze zostawiać intencje, w których pielgrzymi modlić się będą podczas rekolekcji w drodze. Szczegółowe informacje u ks. Piotra i ks. Macieja.

7. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 9 – 16 listopada tego roku. Szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i u Ks. Proboszcza.

8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę tzw. remontową, składane osobiście, czy na konto parafialne. Kończone są prace na elewacji od ul. Mokotowskiej. Pozwoli to otworzyć zamknięty na tym odcinku ruch i boczne wejście do świątyni. Założona została też nowa iluminacja na wieży zachodniej. Trwają prace budowlane przy ołtarzach bocznych i w dolnym kościele oraz renowacja sali na spotkania wspólnot w galerii od ul. Marszałkowskiej.

9. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domów. Do końca sierpnia nie będzie w naszej Parafii Mszy świętych w dni powszednie o 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu podczas Mszy świętych, a kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach od 16.00 do 18.00.

10. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.