XVIII Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz.18.00 nieszpory niedzielne.

2. Jutro we wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła, założyciela redemptorystów przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Wszystkich, którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny, będziemy polecać w modlitwie miłosiernemu Bogu. Msza w intencji poległych w Powstaniu Warszawskim o godz. 15.00.

3. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc, w którym Kościół wzywa do trzeźwości i abstynencji. – Tysiące Polaków i ich rodzin cierpi przez alkohol, w Polsce wciąż wzrasta jego spożycie. Módlmy się o trzeźwość naszego Narodu.
4. Wtorek to dzień odpustu Porcjunkuli, związanego ze Świętym Franciszkiem z Asyżu. Do warunków odpustu należą: nawiedzenie świątyni, odmówienie przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświecającej, Komunia Święta, modlitwa  w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz brak przywiązania do grzechu.
5. W czwartek, 4 sierpnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów. Pamiętajmy w tym dniu w modlitwach szczególnie o naszym Księdzu Proboszczu Ks. Prałacie Robercie Strzemiecznym. Będzie to jednocześnie I czwartek miesiąca. Msza święta w intencji kapłanów posługujących w naszej parafii i o nowe powołania do kapłaństwa o godz. 8.00.
6. W piątek okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od 6.30 do 8.30 oraz od 15.00 do 19.00 i przyjęcia Komunii Świętej wynagradzającej NSPJ. Tego dnia będzie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 17.00.
7. W sobotę święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego, oglądania na wieki Boskiego Oblicza. Z racji przypadającej tego dnia I soboty miesiąca nabożeństwo według objawień fatimskich po Mszy o godz. 8.00.
8. Grupa pielgrzymkowa Biało-Żółta zaprasza na pielgrzymi szlak na Jasną Górę w dniach 5-14 sierpnia. Po Mszy świętej można jeszcze zostawić intencje, w których pielgrzymi modlić się będą podczas rekolekcji w drodze i wesprzeć fundusz pielgrzymkowy swoją ofiarą. Szczegółowe informacje u ks. Piotra i ks. Macieja.
9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która odbędzie się w dniach 9 – 16 listopada tego roku. Szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i u Ks. Proboszcza.
10. Na czas wakacji dzieciom, młodzieży i wszystkim wypoczywającym życzymy błogosławionego odpoczynku i szczęśliwych powrotów do domów. Do końca sierpnia nie będzie w naszej Parafii Mszy świętych w dni powszednie o 9.00 i 17.00. Spowiedź w tygodniu podczas Mszy Świętych, a kancelaria parafialna będzie czynna w godzinach od 16.00 do 18.00.
11. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.