XXIV Niedziela Zwykła | Ogłoszenia parafialne

1. Dziś o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe.
  2. Jutro 12 września przypada pierwsza rocznica beatyfikacji Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej.
  3. We wtorek 13-ty dzień miesiąca: po Mszy świętej o godz. 18.30 zapraszamy na procesję różańcową i czuwanie –dziękczynienie za dar koronacji wizerunku Matki Zbawiciela.
  4. W środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego; relikwie krzyża znajdują się w Kaplicy Matki Zbawiciela. Będzie to także Dzień Modlitw za Ukrainę, wyraz solidarności z narodem ukraińskim.
  5. W czwartek przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, pamiętajmy o modlitwie w intencji Sióstr Córek Matki Bożej Bolesnej – Sióstr Serafitek, posługujących w naszej parafii.
  6. W sobotę wspomnienie i jednocześnie 200. rocznica urodzin św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego Arcybiskupa Metropolity Warszawskiego. W tym dniu przypada także 83. rocznica napaści sowieckiej na Polskę.
  7. Dzięki Wspólnocie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w ubiegły piątek rozpoczęła się peregrynacja relikwii bł. Anieli Salawy w naszej parafii. Po Mszach świętych przy wyjściu z kościoła zapisy na przyjęcie na jedną dobę relikwii w domu.
  8. Jako chrześcijanie doświadczamy licznych aktów agresji – przerywania Mszy świętych i nabożeństw, profanacji osób i symboli chrześcijańskich, szykanowania osób wierzących. Nie możemy pozwolić, aby sprawcy byli bezkarni, dlatego możemy włączyć się w akcję zbierania podpisów pod projektem ustawy “W obronie wolności chrześcijan”. Proponowane przepisy przewidują, że do pociągnięcia sprawców do odpowiedzialności wystarczy sam fakt dokonania danego czynu – wierni nie będą musieli zeznawać przeciw sprawcom. Projekt wprowadza także prawo do swobodnego wyrażania przekonań związanych z wyznawaną religią. Zmienione przepisy pozwolą nam na swobodne i niezakłócone praktykowanie wiary. Akcja Katolicka zaprasza po Mszy świętej wszystkich, którzy chcą złożyć podpis pod projektem. Podpisy zbierane są przy wyjściu z kościoła.
  9. W przyszłą niedzielę o godzinie 16.00 pierwsza Msza św. formacyjna dla dzieci, które pragną przyjąć I Komunię Świętą w naszej parafii. Rodziców prosimy o indywidualne zgłoszenie dzieci w najbliższy poniedziałek, wtorek lub czwartek w godzinach 18.00 – 19.15 w kancelarii parafialnej.
  10.  Młodzież, która chce rozpocząć przygotowanie do przyjęcia sakramentu bierzmowania w tym roku, może zgłaszać się do kancelarii, zakrystii lub ks. Macieja celem zapisu.
  11.  Osoby dorosłe pragnące przygotować się do sakramentu bierzmowania mogą zapisać się na kurs w naszej parafii korzystając z formularza na stronie internetowej parafii w zakładce „sakramenty-bierzmowanie”.
  12.  Zapraszamy narzeczonych i pary rozeznające powołanie małżeńskie na kurs przedmałżeński, który obejmuje cykl 10 spotkań w piątki o godz. 17.30. Pierwsze spotkanie w piątek 30 września. Informacje szczegółowe i zapisy w kancelarii i u ks. Marcina.
  13. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na potrzeby Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Składamy serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Nie  ustawajmy także w modlitwie o nowe powołania do kapłaństwa.
  14.  Skauci Europy zapraszają w swoje szeregi: do dołączenia do gromady wilczków zapraszają dziewczynki w wieku 8-11 lat, do drużyny harcerek w wieku 12-17 lat, a młodzież żeńską w wieku 18-25 lat do zaangażowania w wolontariat. Informacje w zakrystii.
  15.  Zapraszamy na jednodniową pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem i Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Oborach. Termin: sobota 24 września. Zapisy i informacje w zakrystii, kancelarii i u ks. Michała.
  16.  Zapraszamy także na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 9 – 16 listopada tego roku. Szczegółowe informacje w zakrystii, kancelarii i u Ks. Proboszcza.
  17. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na fundusz remontowy naszego Sanktuarium Matki Zbawiciela.